WYNIK 17.09.2017: KUPON PRZEGRANY

Dziś rano pojawiły się typy na tegoroczny wyścig o GP Singapuru, ale niestety tym razem nie mam do zaproponowania żadnego interesującego kuponu. Biorąc pod uwagę jak szalone wyścigi miały miejsce na tym torze i jak wielkie jest prawdopodobieństwo wyjechania na tor samochodu bezpieczeństwa, co może odwrócić całą stawkę do góry nogami, nie podejmę się tym razem przewidywania wyników.

Dodatkowo, oferta bukmacherów jest bardzo rozważna. Mimo zwycięstw Mercedesa w dwóch ostatnich wyścigach, to Ferrari jest tu nieznacznym faworytem. Jeśli weźmiemy pod uwagę jak dobrze poszło Scuderii w Monako i na Węgrzech, możemy się spodziewać, że również na bardzo krętym (najwięcej zakrętów w sezonie) torze Marina Bay czerwoni włączą się do walki o zwycięstwo. Wysoko ceniony w ten weekend jest również Red Bull; jego szanse na tryumf są bardzo zbliżone do Mercedesa.

W tym przypadku zgadzam się z oceną bukmacherów – na pewno czeka nas świetna walka trzech czołowych zespołów, z lekkim wskazaniem na Ferrari. Głównym faworytem do zdobycia PP i wygranej w wyścigu będzie Sebastian Vettel. Przed treningami na pewno nie postawię złotówki na wyniki wyścigu, czekam jednak z niecierpliwością na ofertę kwalifikacyjną.

Ze względu na prawdopodobieństwo wyrównanej i zaciekłej walki w kwalifikacjach najpewniej odpuszczę obstawianie czołówki (no chyba, że kursy na Vettela nie będą zbyt niskie). Chciałbym bardziej skupić się na końcu i środku stawki, gdzie Renault powinno być najbardziej konkurencyjnym bolidem. Force India i Williams będą miały spore problemy na tym obiekcie i powtórka wspaniałego rezultatu we Włoszech wydaje się mało prawdopodobna.

Największą niewiadomą jest dla mnie dyspozycja bolidów Haasa i Toro Rosso w Singapurze. Będzie na pewno lepiej niż na Monzy, ale czy na tyle, żeby napsuć krwi np. kierowcom Force India? No i wreszcie dochodzimy do końca stawki – takiego prezentu jak wysokie kursy przeciwko Sauberom (GP Węgier i Włoch) się nie spodziewam, ale być może Totolotek czy STS popełni kilka błędów. Sauber jest po raz kolejny murowanym kandydatem do zajęcia dwóch ostatnich pozycji.

AKTUALIZACJA 14.09.2017

Po zastanowieniu zagrałem w Totolotku mały kupon na wyścig.

Ocon – Hulkenberg 2  1.80
Perez – Sainz 1  1.60
Ako: 2,88
Stawka: 20 PLN
Ew: Wygrana: 50.69 PLN

Tor Marina Bay w Singapurze (fot. formula1.lne.es)