Kolejny tydzień bez decyzji w Williamsie – sezon ogórkowy trwa

Jeszcze przed weekendem w Austin, Mark Hughes oraz media szwajcarskie informowały nas, że decyzja w sprawie drugiego fotela w Williamsie zapadnie w ciągu najbliższych kilku dni. Niestety, przyjdzie nam poczekać znacznie dłużej. Władze zespołu zapowiadają ogłoszenie składu kierowców po zakończeniu obecnego sezonu… Osobiście jestem tym bardzo poirytowany – sprawa powrotu Roberta do Formuły 1 ciągnie się już od 4 miesięcy, a sezon ogórkowy trwa w najlepsze. Będziemy musieli wytrzymać kolejny miesiąc, o ile nie dłużej. Williams jest w bardzo komfortowej sytuacji, w tegorocznym sezonie ogórkowym spośród wolnych miejsc w F1, fotel zespołu Grove jest na pewno najbardziej pożądanym kierunkiem kierowców aspirujących do królowej sportów motorowych czy też obecnych zawodników niepewnych swojej przyszłości. Mając czas, szefostwo brytyjskiego teamu chce dokonać możliwie najlepszej decyzji, czemu nie można się dziwić.

Niezadowolony Massa

Czy przedłużony okres ogłoszenia składu jest dobry dla Roberta? Ja podchodzę do tego neutralnie, prawdopodobnie Kubica pojedzie w piątkowym treningu do GP Abu Dhabi, ostatniego wyścigu tego sezonu. Jeśli spisze się dobrze i do tego czasu nie wydarzy się nic niespodziewanego w temacie polityki tego sportu, powinien zostać zatrudniony. W przeciwnym razie, Felipe Massa może jeździć dla 9 krotnych Mistrzów Świata wśród konstruktorów również w sezonie 2018. Brazylijczyk ostro wypowiedział się o szansach Roberta Kubicy i Paula di Resty.

Felipe jest przekonany, że Polak nie poradzi sobie przynajmniej na kilku torach w kalendarzu. Argumentował to tym, że nie jest możliwe prowadzić bolid jedną ręką. Nie wierzy, by Robert nie miał żadnych porblemów prowadząc bolid F1. Paula skrytykował zaś za obecną formę w serii, której się ściga. Określił Szkota, kierowcą z pewnością nie potrafiącym pomóc zespołowi w rozwijaniu bolidu. Dodał również, że di Resta miałby problem w osiągnięciu dobrych wyników na torze. Według Massy to on sam, byłby najlepszym wyborem dla Williamsa. Bardzo kontrowersyjna wypowiedź.

Felipe Massa Sezon ogórkowy
Felipe Massa (fot. Kiyoshi OTA/AFP)

Zmiany w Toro Rosso

Tymczasem mamy kolejną zmianę składu Toro Rosso przed GP Meksyku. W Texasie Danil Kvyat wywalczył 10 pozycję, zaliczając naprawdę solidny wyścig. Mimo to, Red Bull nie zamierza dalej wspierać go w F1 i zakończył z nim współpracę. Na torze braci Rodriguez, w ten weekend w barwach Scuderii Toro Rosso, zobaczymy Pierra Gasly’ego oraz Brendona Hartleya, który w swoim debiucie w GP USA finiszował na 13 pozycji. Tym sposobem na rynku pojawia się kolejny wolny kierowca. Czy dołączy do grupy zawodników walczących o posadę w Williamsie? Ja patrzę na to z przymrużeniem oka, ale gdy w grę weszłyby potężna pieniądze od rosyjskiego rządu, wszystko może się zdarzyć.

Danil Kvyat Sezon ogórkowy
Danil Kvyat (fot. skysports.com)