Zapowiedź

Już o 17 rozpocznie się pierwszy trening przed Grand Prix Meksyku. W nowej erze Formuły 1, byliśmy do tej pory świadkami dwóch GP na tym torze. W roku 2015 wygrał Nico Rosberg, a w następnym sezonie najlepszy okazał się Lewis Hamilton. Oba wyścigi zakończyły się dubletem dominującego Mercedesa. Tor braci Rodriguez jest niezwykle trudny i zdradliwy. To najwyżej położony obiekt w kalendarzu, w którym bardzo ważną rolę odgrywa prędkość maksymalna jak i przyczepność mechaniczna. Ze względu na rozrzedzone powietrze, na prostych bolidy osiągają ponad 350 km/h.

Jeśli chodzi o aerodynamikę stosowane są tutaj rozwiązania podobne jak na Monzy. Jeśli chodzi o pierwszy ważny aspekt w rywalizacji na tym torze, czyli silnik – faworytem jest Mercedes. W kategoriach przyczepności, o którą niezwykle trudno w Meksyku, najlepiej powinni spisywać się kierowcy Ferrari, Red Bulla czy też McLarena. Poniżej wstępny pierwszy kupon na wyścig, jeszcze przed sesjami treningowymi. Miejmy nadzieję, że oferta kwalifikacyjna pojawi się w najbliższym czasie.

Typy na GP Meksyku (wyścig) – TOTOLOTEK

Massa – Stroll 1 1.40
Ocon – Sainz 1 1.70
Perez – Hulkenberg 1 1.40
Vettel – Raikkonen 1 1.22

AKO: 4,07
Stawka: 20 PLN
Ew. Wygrana: 71,63 PLN

Analiza

Typów na pojedynki zespołowe Ferari i Williamsa chyba nie muszę dokładnie wyjaśniać. Felipe niezwykle zmotywowany w obecnej sytuacji, powinien uporać się z najzwyczajniej w świecie gorszym od siebie kierowcą z Kanady. W ekipie z Maranello, nawet jeśli Kimi okazałby się lepszy od Vettela, to prawdopodobnie zostanie zastosowane w jego kierunku TO o przepuszczenie Niemca. Dużo bardziej ryzykowne są pojedynki Force India vs Renault, gdzie aerodynamika i przyczepność są mocniejszą stroną Francuzów.

Jednak z uwagi na ogromne prędkości maksymalne i na to jak ważny jest tutaj silnik, stawiam na różowe bolidy z jednostkami napędowymi Mercedesa. Do tego silniki Renault są w tym sezonie bardzo awaryjne co zwiększa nasze szanse na powodzenie. Proponowana stawka to 20 zł, wyścigi rządzą się swoimi prawami, na starcie może być bardzo gorąco, tak jak chociażby w sezonie 2015 gdzie Vettel zakończył swój wyścig już na pierwszym okrążeniu, pozbawiając mnie sporej sumy gotówki. Nie ma co zbytnio ryzykować. Powodzenia!

Flaga Meksyku Typy na GP Meksyku (wyścig)
Flaga Meksyku