Charles Leclerc uzyskał najlepszy czas w pierwszej sesji treningowej przed GP Bahrajnu. Kierowcy Ferrari w tym momencie, wyglądają na zdecydowanie najszybszych. Drugi był Sebastian Vettel ze stratą ponad 0,2 sekundy, a trzeci Bottas był wolniejszy od Monakijczyka o prawie sekundę. Z czwartym czasem sesję zakończył Lewis Hamilton, a za Brytyjczykiem uplasowali się kierowcy Red Bulla. Należy jednak pamiętać, że w Bahrajnie pierwsza i trzecia sesja treningowa odbywa się w dzień. Walka w kwalifikacjach i wyścigu będzie miała miejsce w nocy, przy kompletnie innych warunkach. Dlatego jedynym w miarę miarodajnym sprawdzianem przed prawdziwą rywalizacją, będzie drugi trening.

top 10

wyniki 11-20

Pierwsza sesja treningowa, była dla zespołów w zasadzie ogólnorozwojowym testem. Solidna praca nad ustawieniami bolidów, tak jak napisałem wcześniej, zacznie się o 16:00 naszego czasu, podczas drugiej sesji treningowej.

Z ciekawszych wydarzeń podczas P1, należy wymienić incydent między Antonio Giovinazzim, a Nico Hulkenbergiem. Włoch z niewyjaśnionych dla mnie przyczyn, za wszelką cenę szukał miejsca do wyprzedzenia kierowcy Renault, przez co doszło do lekkiego kontaktu między zawodnikami. W tym samym czasie, Romain Grosjean uszkodził swoje przednie skrzydło, po zbyt szerokim wyjeździe na tarkę. Wcześniej swoje problemy miał również Lance Stroll, który stracił panowanie nad swoim bolidem i uderzył w bandę, lekko uszkadzając lewą część przedniego spojlera.

Williams był najbardziej pracowitym zespołem podczas tej sesji. Robert Kubica oraz George Russell, wspólnie przejechali najwiecej okrążeń w 1 treningu. Zawodnicy brytyjskiego zespołu, jako jedyni swoje najlepsze czasu ustanowili na oponach pośrednich. Biorąc pod uwagę ten fakt i patrząc na czasy oraz stratę do czołówki, ich forma wydaje się dużo lepsza niż miało to miejsce w Melbourne.