Charles Leclerc zwycięzcą kwalifikacji do GP Belgii! Monakijczyk już od drugiego treningu dyktował tempo reszcie stawki. Jedynie Sebastian Vettel miał szansę pokonać Monakijczyka. Niemiec musiał jednak po raz kolejny uznać wyższość Charles’a. Leclerc od GP Francji, wygrał wszystkie pojedynki kwalifikacyjne z kolegą z zespołu. Kierowca z Monako całkowicie zdominował dzisiejszą sesje. Wielkie brawa!

Sebastian nie dość, że został wręcz zniszczony przez Leclerca, to o mało co nie przegrał z Lewisem Hamiltonem. Brytyjczykowi zabrakło 0,020 s do drugiej pozycji. Świetna postawa lidera klasyfikacji patrząc na to jak mocne jest na Spa Ferrari. Nie zapominajmy też, że Lewis miał dość silny wypadek w P3, a mimo to zdołał ukończyć kwalifikacje tak wysoko. Ogromne gratulacje dla kierowcy jak i całego zespołu za bardzo sprawne naprawienie bolidu po zdarzeniu w 3 treningu.

Z pozycjami startowymi do jutrzejszego wyścigu na ten moment musimy się wstrzymać. Na wielu kierowców czekają bowiem kary, w głównej mierze za wymiany elementów jednostek napędowych. Na samym początku Q1 wybuchł silnik Mercedesa w bolidzie FW42 Roberta Kubicy. Polak nie ukończył ani jednego okrążenia, dlatego pewnym jest, że jutro wystartuje z alei serwisowej.

Poniżej wyniki kwalifikacji przed GP Belgii 2019