Robert Kubica w DTM. Dziś oficjalnie potwierdzono informację, której spodziewaliśmy się już od dłuższego czasu. Polak został kierowcą wyścigowym w serii Deutsche Tourenwagen Masters. Będzie się ścigał za kierownicą BMW M4 w barwach Orlen Team ART. Trzeba przyznać, że największy koncern naftowy Europy Środkowo-Wschodniej nie traci czasu. Ostatnie rozmowy polskiego koncernu z BMW przyniosły świetny rezultat.

Zespół ART, który w tym sezonie będzie reprezentować Robert Kubica to bardzo doświadczony team w wyścigowym świecie. Został założony w 1991 roku przez Federica Vaseura (obecnego szefa Alfa Romeo Racing Orlen), wówczas jeszcze pod nazwą ASM. W DTM ekipa startowała tylko dwukrotnie. W innych seriach wyścigowych jak F3, F2, Formula Renault, F3 Euro Series osiągała za to ogromne sukcesy. To w barwach tego zespołu po mistrzowskie tytuły w niższych seriach sięgali Lewis Hamilton, Nico Robserg, Charles Leclerc, Esteban Ocon, Jules Bianchi, George Russell, Valtteri Bottas czy Nico Hulkenberg.

Robert Kubica w samochodzie DTM

Robert Kubica w samochodzie DTM

Robert Kubica będzie jedynym przedstawicielem zespołu Orlen Team ART. Na tę chwilę na liście startowej DTM nie licząc maszyny Polaka, mamy 14 samochodów. Po sześć fabrycznych Audi i BMW oraz dwa Audi w ekipie prywatnej WRT. Bardzo mała lista uczestników w nadchodzącym sezonie jest wynikiem wycofania się zespołu R-Motorsport, która wystawiała do rywalizacji cztery samochody marki Aston Martin.