Alfa Romeo Racing Orlen C39 odbywa dziś na torze Fiorano we Włoszech swój dzień filmowy. Za sterami bolidu w specjalnych barwach, Kimi Raikkonen ma dziś do przejechania 100 km.

Alfa Romeo Racing Orlen C39
Alfa Romeo Racing Racing Orlen C39 (fot. https://www.sauber-group.com/motorsport/formula-1/)

Jak można zauważyć na bolidzie pojawił się kolejny nowy sponsor, czekolada pitna Huski. To co od razu rzuciło mi się w oczy w nowym bolidzie to oczywiście oryginalne wykończenie nosa. Podobnie jak w C38, Alfa Romeo w swoim najnowszym dziele poszła w kompletnie innym kierunku. Otwory zbierające powietrze są trochę węższe, przy czym śrdokowy otwór jest w kształcie jakby trójkąta. Patrząc na to wszystko ma się takie wrażenie, jakby nos Alfy Romeo C39 był „uśmiechnięty”. Filozofia przedniego skrzydłą nie została zmieniona. Ekipa z Hinwill w tym aspekcie pozostaje przy ultra agresywnym rozwiązaniu aerodynamicznym.

Kimi Raikkonen w C39
Kimi Raikkonen w C39 (fot. https://www.sauber-group.com/motorsport/formula-1/)

Alfa Romeo Racing Orlen to pierwszy w historii Formuły 1 zespół ze sponsorem tytularnym z Polski. Kierowcą testowym i rozwojowym teamu będzie Robert Kubica. Przed Polakiem bardzo pracowity sezon. Będzie musiał pogodzić wyścigi w DTM z pracą nad bolidem C39. Już teraz wiadomo, że weekendy wyścigowe DTM będą pokrywać się z Grand Prix Formuły 1. W przypadku gdy pomoc Roberta nie będzie wtedy potrzebna, oczywistym wyborem będzie udział w wyścigu niemieckiej serii. Jeśli jednak zdarzy się coś nieoczekiwanego, priorytetem będzie praca dla Alfy Romeo Racing Orlen Team.