Prezentacja Alpha Tauri AT01 miała miejsce 14 lutego w Hangarze 7, oficjalnej siedzibie Red Bulla. Zespół postanowił zmienić nazwę swojej juniorskiej ekipy, aby promować w ten właśnie sposób swoją markę odzieżową. Wszystkie formalne decyzje zostały podjęte już rok wcześniej.

Alpha Tauri AT01

Tym samym żegnamy Toro Rosso, zespół, który ścigał się w F1 od 2006 roku. Ich największym sukcesem było sensacyjne zwycięstwo Sebastiana Vettela w deszczowym GP Włoch na torze Monza w 2008 roku. Ostatni sezon dla ekipy z Faenzy był najlepszy w historii. Toro Rosso ukończyło rywalizację na szóstym miejscu w klasyfikacji konstruktorów tuż za Renault. Zdobyli rekordową ilość punktów, dwukrotnie meldując się na podium. Pierre Gasly był drugi w GP Brazylii, a Danil Kvyat trzeci w GP Niemiec.

AT01

Celem Alpha Tauri w swoim „debiutanckim” sezonie będzie osiągnięcie czegoś więcej, niż Toro Rosso w roku 2019. Franz Tost liczy po cichu na walkę z Renault o piąte miejsce w klasyfikacji konstruktorów.

Sam bolid AT01 zaskoczył wszystkich swoim malowaniem, kompletnie odbiegającym od tego, co widzieliśmy przez wiele lat w Toro Rosso. Kosntrukcyjnie samochód jest bardzo podobny do Red Bulla RB16. Ma to związek z jeszcze większym zaciśnieniem współpracy między zespołami z Faenzy i Milton Keynes. Względem bolidu STR14 zmodyfikowany został górny wlot powietrza, który nie jest już tak okrągły. W środku wcześniej trójkątny rozdzielacz powietrza został zastąpiony poziomym elementem. W oczy rzucają się jeszcze lusterka, które otrzymały nowe mocowania do konstrukcji bolidu, co ma poprawić przepływ powietrza wokół nich.

Tył bolidu AT01