Lewis Hamilton

Lewis Hamilton z najlepszym czasem pierwszego dnia testów w Barcelonie. Brytyjczyk pokonał okrążenie o 0,335 sekundy szybciej od swojego partnera z zespołu. Zarówno Valtteri Bottas jak i Lewis Hamilton najlepsze czasy uzyskali na oponach pośrednich. Tuż za kierowcami Mercedesa na 3 pozycji, testy zakończył Sergio Perez. Racing Point wygląda na bardzo mocne w tym sezonie. Na pewno spora w tym zasługa ogromnego wsparcia technicznego ze strony Mercedesa. Dyrektor techniczny Racing Point Andrew Green potwierdził, że RP20 ma elementy zaczerpnięte z Mercedesa W10. Konkurencja delikatnie mówiąc nie jest zachwycona obecnym stanem rzeczy. Nos, przednie i tylne zawieszenie, jak i oczywiście skrzynia biegów pochodzą z zeszłorocznego modelu Mercedesa. Racing Point RP20 jest złośliwie nazywane przez rywali „Różowym Mercedesem”.

Mimo wszystko, że to tylko testy, w pewnym sensie rozczarowało Ferrari. Ogromna strata do czołówki, duże problemy w 1 sektorze. Nie twiewrdzę, ze jest tak źle jak widać to w tabeli czasowej, ale uważam, że na ten moment tracą zarówno do Mercedesa jak i Red Bulla.

George Russell

Największą niespodzianką jest z pewnością postawa Williamsa. Brytyjski zespół, nie dość, że jako pierwszy wyjechał na tor podczas tegorocznych testów, to popisał się naprawdę dobrymi czasami dającymi miejsce w środku stawki. Czas Georga Russella był dużo lepszy od jego kwalifikacyjnego rezultatu z roku 2019. Widać progres i to ogromny. Przed testami spodziewaliśmy się tego, że Williams odrobi stratę do reszty stawki, ale raczej nie tego, że będzie w stanie walczyć z innymi zespołami, a nawet osiągać lepsze rezultaty od niektórych rywali. Nowy Williams FW43 jest z pewnością ładniejszy i szybszy od swojego poprzednika. Nie wiem jak i na jakich polach się poprawili, ale progres jest zadziwiający i niesamowity, w szczególności, ze przepisy między 2019 i 2020 nie zmieniły się szczególnie. Pozostaje mi tylko pogratulować stajni z Grove wyjścia z ogromnego dołka. Szkoda tylko, ze najgorszy okres w historii tego zespołu przypadł na okres, kiedy to Robert Kubica był ich kierowcą wyścigowym.

Robert Kubica

Skoro już wspomniałem o naszym rodaku. Robert zaprezentował się bardzo dobrze. Przejechał 57 czystych okrążeń bez żadnych problemów. Po porannej sesji był ósmy, a ostatecznie testy zakończył na 13 pozycji. Po południu Polaka za sterami Alfa Romeo C39 zastąpił Antonio Giovinazzi, który zakończył dzisiejsze przygotowania do sezonu na ostatnim 15 miejscu. Przykro mi to pisać, ale na chwilę obecną, Alfa Romeo Racing Orlen wydaje się być jednym z najsłabszych zespołów. Poczekajmy jednak jeszcze trochę, jutro za kierownicą stajni sponsorowanej przez PKN Orlen zobaczymy Kimiego Raikkonena.

Antonio Giovinazzi

Poniżej wyniki I dnia testów w Barcelonie:

Wyniki