Kimi Raikkonen z najlepszym czasem drugiego dnia testów w Barcelonie. Fin w końcówce sesji wykonał symulacje kwalifikacyjne na oponach supersoft (C5). Drugi był dziś Sergio Perez, który swój najlepszy czas uzyskał na oponach pośrednich (C3). Racing Point potwierdza bardzo wysoką forme. RP20 do lidera na najszybszej mozliwej mieszance opon, stracił zaledwie 0,256 sekundy. Elementy z Mercedesa W10 w bolidzie Racing Point sprawują się bardzo dobrze. Na 3 miejscu został sklasyfikowany Daniel Ricciardo z Renault. Swoje najlepsze okrążenie pokonał również na oponach pośrednich.

Lewis Hamilton

Autorzy dwóch najlepszych wczorajszych czasów skupili się dzisiaj na dłuższych przejazdach. Mistrzowie Świata zwrócili dziś uwagę wszystkich nie najlepszymi czasami, ale innowacyjnym systemem, który umożliwia zmianę zbieżności kół Mercedesa W11 w trakcie jazdy. Świat F1 jest w lekkim szoku. Czyż byśmy byli świadkami „podwójnego dyfuzora” kolejnego dziesięciolecia? Mercedes jest przekonany o legalności swojego innowacyjnego pomysłu. Ja osobiście jestem pod wielkim wrażeniem. To rozwiązanie jest poprostu genialne. Najśmieszeniejsze jest to, że gdyby realizator nie pokazał akurat w danym momencie Lewisa Hamiltona, nadal byśmy o niczym nie wiedzieli. Na wyjściu z ostatniego zakrętu, Brytyjczyk pociągnął do siebie kierownicę, zmieniające zbieżność kół. Przed wejściem w pierwszy zakręt, hamując, kierownica wracała do pierwotnego miejsca. System ten, daje bolidowi większą prędkość na prostych, a w zakrętach powoduje, iż samochód jest bardziej przyczepny. Dzieki dynamice zmian rozbieżności kół, bolid nie przegrzewa nadmiernie opon, dając im zwiększoną żywotność. To tak w skrócie, chciałem napisać najprostszym językiem jak się da. Na ten moment nie wiemy, czy inne zespoły oprotestują te genialne rozwiązanie.

W końcu doczekaliśmy się czerwonej flagi w tym rok. Na kilkanaście minut przed końcem sesji, Kimi Raikkonen zatrzymał swój bolid na poboczu zakrętu 9. Testy nie zostały już wznowione.

Poniżej wyniki II dnia testów w Barcelonie:

wyniki 1

Wyniki 2

Wyniki 3