Alfa Romeo Racing Orlen z najlepszym czasem na początku drugiej tury testów w Barcelonie. Zespół testował dziś nowe przednie skrzydło. Czas Roberta Kubicy z porannej sesji nie został już dzisiaj pobity. Polak jako jedyny zszedł poniżej minuty i 17 sekund. Był to typowy przejazd kwalifikacyjny na oponach C5, podobny do tego, który widzieliśmy w czwartek w wykonaniu Kimiego Raikkonena. Fin przejechał wtedy okrążenie toru Catalunya o około 0,1 sekundy wolniej od Polaka.

Robert Kubica

Drugi czas dzisiejszego dnia należy do Maxa Verstappena. Holender stracił do lidera lekko ponad 0,4 sekundy. Pokonał okrążenie na oponach pośrednich, ze stosunkowo małą ilością paliwa. Było to naprawdę bardzo dobre okrążenia. Bolid Red Bulla na onboardach sprawia wrażenie bardzo łatwego w prowadzeniu, stabilnie zachowującego się w zakrętach. Na trzecim miejscu dzisiejszy dzień zakończył Sergio Perez, reprezentujący barwy Racing Point. Niezależnie od tego na jakich oponach Meksykanin pokonuje swoje najszybsze okrążenia, podczas tegorocznych testów widzimy go zawsze na wysokim miejscu. Sam kierowca przyznaje, że jeszcze nigdy na tym etapie nie był tak zadowolony z przygotowań do sezonu. Racing Point śmiało można postawić w roli czarnego konia tego sezonu. Na mistrzostwo szans nie ma, ale na pojedyńcze podia? Kto wie.

Sergio Perez

Zobaczyliśmy dziś trzy czerwone flagi. Pierwsza była wywołana przez Sebastiana Vettela, który obrócił bolid Ferrari w sekcji między zakretami nr 7 i 9. Ferrari ma problemy z tempem i balansem bolidu. To nie jest krycie formy. Trzeba to w końcu otwarcie przyznać. Zmarwteinia Binotto nie biorą się z nikąd. Samochód Scuderii wydaje się bardzo nerwowy, trudny do opanowania w technicznych sekcjach toru Catalunya. Drugą czerwoną flagę wywołała awaria Williamsa Nicholasa Latifiego, o której wspominałem już we wcześniejszych wpisach. Na pięć minut przed końcem sesji ujrzeliśmy trzecią czerwoną flagę, spwodowaną przez dwóch zawodników, praktycznie w tym samym momencie. Z toru wypadli Max Verstappen oraz Danil Kvyat.

Max Verstappen

Wyniki I dnia II tury testów w Barcelonie:

wyniki 1

Wyniki 2