Sebastian Vettel odejdzie z Ferrari po sezonie 2020. Włoski zespół opublikował oficjalne oświadczenie w którym potwierdził zakończenie współpracy z Sebastianem Vettelem po sezonie 2020.

Sebastian Vettel

Nie udało się osiągnąć poruzmienia w sprawie przedłużenia umowy z Niemcem. Sebastian dołączył do Scuderii w 2015 roku, zastępując Fernando Alonso, który odszedł do McLarena. Przez te pięć sezonów Vettel wygrał 14 Grand Prix i zdobył 12 pole position. Pod względem tych statystyk jest trzeci w historii włoskiego zespołu. Głównym celem było zdobycie tytułu mistrzowskiego, jednak w każdym z dotychczasowych sezonów, musiał uznać wyższość Mercedesa.

Nie wiemy jak dokładnie będzie wyglądała przyszłość Sebastiana Vettela. Czy znajdzie miejsce w innym zespole? A może po sezonie 2020 zakończy swoją karierę w F1? W tym drugim przypadku, w F1 nie mielibyśmy wtedy żadnego kierowcy z Niemiec.

Kto w tej sytuacji może liczyć na angaż w Ferrari w przyszłym roku? Najmocniejszymi kandydatami wydają się obecnie Carlos Sainz i Daniel Riiciardo. Dużo również zależy od decyzji Mercedesa w sprawie swojej przyszłości. W wypadku odejścia niemieckiego koncernu z F1, nie można nawet wykluczyć, że w czerwonych barwach zobaczymy Lewisa Hamiltona.