Daniel Ricciardo zostanie kierowcą McLarena od 2021 roku. Australijczyk zastąpi Carlosa Sainza, który z końcem tego sezonu opuści brytyjską stajnię.

Daniel Ricciardo

Po tym jak szefostwo McLarena było pewne odejścia swojego lidera, wybór padł na Australijczyka z Renault. Stajnia z Woking dziś oficjalnie potwierdziła, że Daniel Ricciardo dołączy do zespołu od sezonu 2021. Czekamy teraz na oficjalne potwierdzenie Carlosa Sainza w Ferrari.

Od przyszłego roku w McLarenie szykuje się nam bardzo energiczny duet. Lando Norris i Daniel Ricciardo to jedni z najbardziej pozytywnych postaci w F1. Przejście Daniela z Renault do McLarena w mojej opinii to bardzo dobre posunięcie w kwestii przyszłości. Od następnego roku McLarena czeka ściślejsza współpraca z Mercedesem, co z pewnością przyniesie korzyści. Renault jest w kryzysie, w ostatnim sezonie nie obrnili nawet 4 miejsca. Po powrocie w 2016 roku nie stanęli nawet na podium w pojedyńczym wyścigu. Nie chcę ich skreślać, ani niczego przesądzać, ale moim zdaniem nie mają szans na choćby zbliżenie się do wielkich sukcesów z lat 2005-2006.