Kolejna szansa Hulkenberga? Po szokującej informacji o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa u Sergio Pereza, świat F1 zastanwia się kto może zastąpić Meksykanina w GP Wielkiej Brytanii.

Nico Hulkenberg

Racing Point razem z Mercedesem, mają po dwóch wspólnych kierowców rezerwowych – Stoffela Vandoorne’a i Estebana Gutierreza. Podczas najbliższego weekendu na Silverstone rezerwowym kierowcą jest Guttierez, ale mam duże wątpliwości co jego występu. Meksykanin nie ma zbyt dużego doświadczenia w nowoczesnej F1. Z kierowców wspieranych przez Mercedesa zostaje oczywiście jeszcze George Russell, ale nie sądze, aby Claire Williams wypuściła Brytyjczyka ze swojego zespołu.

Odrzucając powyższe opcje, z kierowców spoza tegorocznej stawki F1, najlepszym wyborem jest Nico Hulkenberg, mający za sobą 10 lat startów w królowej sportów motorowych. Szanse na start Niemca w GP Wielkiej Brytanii są naprawdę duże. Rywalizacja na Silverstone bolidem mogącym walczyć o podium? To byłaby ogromna okazja dla Nico w zdobyciu upragnionego podium w F1. Z niecierpliwością czekamy na decyzję Racing Point.