Sebastian Vettel kierowcą Astona Martina

Sebastian Vettel w Astonie Martinie od sezonu 2021! Nie musieliśmy długo czekać na oficjalne potwierdzenie niemieckiego kierowcy w zespole Aston Martin, po tym jak we wczorajszym wpisie Sergio Perez ogłosił odejście z Racing Point z końcem 2020 roku. Zespołowym partnerem Niemca w ekipie Astona Martina będzie Kanadyjczyk Lance Stroll, syn obecnego właściciela zespołu.

Kibice czterokrotnego mistrza świata mogą odetchnąć z ulgą. Sebastian Vettel pozostanie w F1 po obecnym sezonie. Patrząc na obecną formę zespołu Racing Point i bardzo szybko rozwijający się projekt Astona Martina w F1, Niemiec ma ogromne szanse na regularną walkę o podia w przyszłym sezonie.

Red Bull i Mercedes nie zainteresowane

Jeszcze kilka miesięcy temu obecność Sebastiana Vetela w F1 stała pod ogromnym znakiem zapytania. Niemiec nie chciał za wszelką cenę pozostać w Formule 1, tylko po to aby jeździć na tyłach lub w środku stawki. Prawdopodobnie dlatego też odrzucił on ofertę angażu do Renault. Pojawiało się mnóstwo plotek związanych z przejściem do Mercedesa czy też Red Bulla. Zostały one jednak szybko zdementowane przez szefa koncernu Mercedesa Olli Kalleniusa jak i Christiana Hornera prowadzącego zespół Red Bulla w F1.

Vettel i Racing Point

Od początku Vettel był łączony także z Racing Point, które w przyszłym roku ma zmienić nazwę na Aston Martin. O ile w okresie wakacyjnym na przełomie lipca i sierpnia ta możliwosć wydawała się najbardziej realna to w ostatnich tygodniach szef zespołu Racing Point Otmar Szafnauer, dementował pogłoski o zatrudnieniu Niemca i upewniał wszystkich o zatrzymaniu Sergio Pereza w przyszłym roku. Całą sytuacja wywróciła się do góry nogami po wczorajszym wpisie Meksykanina, w którym oficjalnie potwierdził swoje odejście ze stajni z Silverstone. Nie minęła doba, a mamy już oficjalkę związaną z przejściem Sebastiana Vettela do Aston Martina. Elementy najważniejszej układanki transferowej tego roku są już wszystkim znane. Nie mamy informacji jeszcze na temat długości kontraktu Niemca z brytyjskim zespołem. Jedno jest pewne. Nie zależnie od wyników, jedno jest pewne. Angaż jednego z jabardziej utytułowanych kierowców w historii F1 to ogromne zyski finansowe z szeroko pojętego marketingu. Przypomnijmy dotychczasowe osiągnięcia Niemca w królowej sportów motorowych. Sebastian Vettel sięgał po tytuł mistrza świata 4 krotnie w latach 2010-2013. Wygrał 53 Grand Prix Formuły 1 co daje mu 3 miejsce na liście wszech czasów. Ponadto przyszły kierowca Aston Martina wywalczył 57 pierwszych pozycji startowych oraz 67 miejsc na podium. Czy ambitny projekt Lawrenca Strolla i Aston Martina pomogą Sebastianowi powiększyć dorobek w F1?